Artykuły

Dash i Dot

Dash i Dot to najprawdziwsze roboty, które wprowadzą Twoje dziecko w świat programowania w najlepszy możliwy sposób – poprzez zabawę!

Przy użyciu darmowych aplikacji na tableta lub smartfona, dzieci programują Dasha, aby ten zaśpiewał, zatańczył i podróżował po całym domu. Roboty mają sensory, dzięki którym reagują na otoczenie, np. na Twoje dziecko.
Programowanie to już dziś ceniona umiejętność, która w przyszłości będzie niezbędna niemal w każdym zawodzie. Programując robota dzieci uczą się logicznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów.

str5-1Poznaj robota Dash

 

Dash to najprawdziwszy robot, z naładowaną baterią, gotowy do użycia po otwarciu pudełka! Porusza się, tańczy, śpiewa, mówi swoim głosem lub odgrywa dowolnie wgrany głos. Dash posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, reaguje na przeszkody i wykryje swojego kumpla Dota. Używaj Wonder, Blockly i innych aplikacji, by nauczyć Dasha nowych umiejętności – bez książek czy warsztatów!

str5-1Poznaj robota Dot

 

Dot to młodszy kumpel Dasha. Choć nie potrafi się poruszać, ale mówi, zmienia kolorki, mruga okiem – jest szczególnie lubiany przez najmłodsze dzieci, które lubią się nim opiekować. Dot posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, wyczuje zmianę jego pozycji, zareaguje na potrząsanie i podrzucanie nim. Możesz nagrać własny głos lub dowolną ścieżkę dźwiękową na Dota. Odkryj wszystkie możliwości Dota dzięki samouczkom w aplikacjach Blockly i Wonder – bez książek czy warsztatów!